تاریخچه اینستاگرام : در ماه مارس سال ۲۰۱۰ در سان فرانسیسکو کوین سیتروم و میشل برزیل بر روی اچ تی ام ال ۴ کار می کردند تا اینکه ایده ای به ذهنشان رسید . آدمها نیازمند برقراری ارتباط بایکدیگر هستند و همین امرکار برای شبکه های اجتماعی را افزایش می دهد .

ایده آنها برقراری ارتباط آدمها با عکس بود و نام این ایده را اینستاگرام گذاشتند اما اتفاق بزرگ زمانی رخ داد که اینستاگرام بوسیله فیسبوک به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری شد . ارزش برای سایت ایجاد کرد . در این شبکه اجتماعی عکسی از زندگی روزمره و یاهر واقعه ای که دوست دارند عکس می گیرند و با کسانی که دوست دارند به اشتراک می گذارند . در همان سال های آغازین این نرم افزار در لیست ۲۵ برنامه برتر پلتفرم آی او اس قرار گرفته است تا اینکه در عرض دو ماه به یک میلیون کاربر رسید .

درسال ۲۰۱۲ برای اندروید نیز منتشر شد و در کمنر از یک روز یک میلیون بار دانلود شد و همان هفته های اول ارزش سهام این اپلی کیشن در بورس به میلیون ها دلار رسید .

کاربرد اینستاگرام :

این برنامه می تواند افکت های تصویری را در عکسها ایجاد نماید و جلوه های جالبی ایجاد کند  و با کاربران مختلف به اشتراک بگذارد و حتی هرروز می توانید عکس های بسیار زیادی را که دیگران به اشتراک گذاشته اند با افکت های جالب ببینید و فالو کنید و نظر بدهید و بپسندید و تمام این کارها روی موبایل انجام می شود .

به تازگی افزونه ی مخصوص وردپرس ایجاد شده است که کاربران می توانند گالری از عکسهای خود در اینستاگرام خود در سایت و وبلاگ به راحتی به اشتراک بگذارند .

آپلود عکس : یکی دیگر از قابلیت های خوب ارسال عکس برروی توییتر ، فیسبوک ، فلیکر ، تامبلر ، فوراکلوئر می توان همزمان ارسال کرد .

جستجو در اینستاگرام :

در اینستاگرام جستجو بر اساس کلمات کلیدی یا همان برچسب ها صورت می گیرد . باید برچسبی وجود داشته باشد تا شما بتوانید تصاویر مورد نظر را پیدا نمایید و آن ها را فالو ، لایک و یا کامنت بگذارید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *